August 03, 2010

aku wanita




kenapa aku berkata begitu
aku wanita?
takkan selama ini aku pandang diri aku lelaki kot?
no no no

walau macam mana pon buruk muka aku kat ic.
dan banyak orang ter-keliru tengok muka aku di kad pengenalan aku
yang menyangka aku lelaki
(faktor utama : mungkin muka aku di ic terlalu macho kot)

tetapi aku faham.
wanita itu lemah.
di hati dan di jiwa mereka sendiri
kerana aku adalah wanita.
acecece.
(mentang mentag baru celebrate birthday yang ke 20 tahun)
haha

kuat kuat mana pon seorang wanita nak tunjukkan diri mereka tuh.
gagah perkasa.
hanya wanita sahaja akan faham perasaan seorang wanita.
betol tidak.?

sila rujuk gambar :



siapakah insan diatas?
dia adalah wanita seperti saya.
dan manusia seperti anda!
seorang wanita afganistan.
usia : 18 tahun
dia kehilangan 
hidung, telinga
hasil daripada mangsa kekejaman lelaki.
lelaki di afganistan.
suami dan abang ipar dia sendiri.

insan yang dalam gambar kiri dan gambar ini adalah insan yang sama.
dua dua artikel yang baru aku baca sebentar tadi,
semuanya berkaitan &
ingin menceritakan 
tentang betapa kejamnya lelaki Islam
specifiknya
ok walaupun secara tidak langsung dia ingin tujukan kat dalam artikel nie.
cuba baca dan telitikan apa dia ingin sampaikan kat situ.

 isu macam nie 
boleh terjadi kat mana sahaja diseluruh dunia.
bila kaum wanita didera.
di ambil kesempatan.
di rogol.

bukan di negara islam sahaja

sedangkan di Malaysia sendiri.
banyak isu isu berkaitan wanita kita dapat lihat. 

wanita sentiasa mangsa?

tidak tidak tidak

asalkan manusia.
ada yang teranaiya.
ada yang dianaiyai.
ada yang menganaiya.

di US
peratusan golongan kaum hawa yang akan di rogol 
dua minit = 1 orang

peratusan kadar kena rogol dari tahun 2001- 2002
Country↓2001 Count↓2002 Count↓2001 Rate / 100,000↓2002 Rate / 100,000↓
Albania51451.631.43
Argentina3,2893,0369.098.32
Austria5746257.157.77
Azerbaijan41390.510.48
Belarus7478537.498.59
Belgium2,3152,43622.523.57
Bolivia1,19892813.910.53
Canada24,04424,35077.3677.64
Chile1,3731,4028.918.99
Costa Rica55263314.2516.06
Croatia1731653.883.7
Cyprus18132.371.7
Czech5626535.56.4
Denmark4935009.29.3
El Salvador81884212.9713.12
England & Wales9,72012,29316.5321
Finland4595518.8510.6
Germany7,8918,6159.5810.44
Hungary5895985.785.89
Iceland517418.0926.06
Italy2,4472,5434.244.41
Japan2,2282,3571.751.85
Latvia1211065.134.53
Lithuania1761885.055.42
Luxembourg25395.688.78
Maldives521.790.7
Malta952.281.26
Mexico12,97114,37313.0514.26
Moldova, Republic of1892044.434.79
Morocco9971,0153.423.42
Myanmar2102230.440.46
Namibia27428614.0914.41
Nepal1071580.450.65
Netherlands1,7251,80110.7611.16
New Zealand8401,05921.6426.88
Northern Ireland29235717.2921.04
Oman1091154.44.53
Panama1852126.397.21
Peru5,9275,96822.522.31
Poland2,3392,3456.056.13
Portugal3744333.684.25
Romania1,2691,2535.665.62
Saudi Arabia47590.220.27
Scotland58974511.6314.74
Slovakia1691713.143.18
Slovenia99985.014.99
South Africa54,29352,425121.16115.61
Sweden2,0842,18423.4324.47
Switzerland4544846.286.64
Tunisia3383063.493.13
United Kingdom10,60113,39517.9522.62
United States of America90,86395,13631.8532.99
Uruguay2543037.69.02
 panjang kan?
kalau rajin tengok satu satu.
kalau malas.
compare negara islam dan negara barat

cuba tengok betol betol kat dalam statistik kat atas itu.
kadar negara islam dan negara barat.
mana yang lagi tinggi?

arghhh aku bukannya nak attack negara orang.
aku cuma nak sampaikan kata.
anywhere isu wanita tertindas bleh terjadi.

aku faham, mereka buat artikel yang aku baca tadi.
sebab wanita tertindas.
tetapi banyak lagi mangsa mangsa budak budak kecil
dan wanita.
hasil daripada kekejaman tentera tentera yahudi dan US sendiri buat
kat negera Islam.
bayi perempuan yang berusia 8 bulan kudung
budak perempuan 10 tahun kehilangan tangan kiri dia


mereka?
jauh lagi muda.
masa depan?
jauh lagi panjang.
sungguh panjang.

tapi aku pelik.
lawak baca di-internet.
banyak artikel.
merata rata.
nak tunjuk bahawa betapa kejamnya islam.
betapa nak buktikan kata mereka benar

benar kenapa?
buktikan "kelayakkan" mereka utk serang negara mangsa perang sekarang.
untuk meceroboh negara orang.
untuk musnah kan negara orang.
semata mata nak tunjukkan tindakan mereka itu BENAR sebab melakukan peperangan.


sekarang aku mengalami kekeliruan masa depan.
dari semalam aku masih berfikir dan berfikir
kita hanya mampu merancang, tuhan yang menentukan.